Radio Bajka
Działa od czerwca. Sama odkryłam kilka dni temu. Teraz słucham w samochodzie radia z bajkami, pioseneczkami i muzyką z pozytywki. Tak, śmieszne, ale bycie rodzicem w tajemniczy sposób powoduje przemiany niedostrzegalne na pierwszy rzut oka...
Wszystkim, którzy mogą się załapać na zasięg, polecam :)
Anegdotka poniżej nie ma na celu zniechęcenia do twórców programu – jest po prostu śmieszna. Prowadzący oraz dwójka przedszkolaków rozmawiają o zwierzątkach. Misie polarne i brunatne. Pojawia się wiele aspektów misiologii – a gdzie misie żyją, a co robią w zimie, a co misie jedzą? To pytanie wprawia przedszkolaki w osłupienie. Cisza w eterze. Ewidentnie nikt nie wie, ale rezolutna dziewczynka ratuje sytuację i podrzuca sugestię: jedzą robaki? Prowadzący na to, że brawo, bo misie zasadniczo jedzą wszystko to i robaki pewnie też. Nie widać w radiu miny dziewczynki ale na pewno jest dumna.

Audycja trwa. Piosenka o starym niedźwiedziu. Trochę danych statystycznych, waga, miara itp. Na koniec, skądinąd fajna zabawa: prowadzący pokazuje dzieciom obrazki (przypominam, że rzecz ma miejsce w radio) a one mają znaleźć skojarzenie z misiem. Fajne by to było i kreatywność dziecięcą pobudzające, ale prowadzący ewidentnie nie skumał, na czym polega zabawa, bo pokazuje obrazek i pyta: a co to jest? Czy to coś kojarzy wam się z misiem? To jest marchewka? Czy ona kojarzy wam się z misiem? No cóż, dzieci ewidentnie znowu nie bardzo wiedzą, co powiedzieć, bo tak zadane pytanie wywołuje skojarzenie z misiem automatycznie, choćby go nie było...

Za chwilę jest obrazek z budą: czy misie mieszkają w budkach? Nieee... w budkach mieszkają kotki – odpowiada sam sobie prowadzący. Ale dziewczynka na to: yyyy w budkach mieszkają pieski... No tak, oczywiście żartowałem – ripostuje prowadzący.
No i finał.
A co to jest? Pszczółka? A kojarzy wam się z misiem? Dlaczego?
I teraz uwaga, ryknęłam głośnym śmiechem prowadząc samochód.
Odzywa się dziewczynka: bo jedzą robaki?

Radio bajka - blisko ucha malucha –Warszawa 87,8 mhz, Kraków 95,2 mhz


Komentarze

  1. Poszukam tej stacji:) Ostatnio spędziłam godzinę wynajdując w necie piosenki z czasów mojej podstawówki i przedszkola;)Fajne wspomnienia:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Spam usuwamy, prosimy o komentarz na temat artykułu :)