Monia Daje Radę - Sposób na zmarszczki

Droga Moniu Dająca Radę!

Chciałam się z Monią podzielić pewną myślą. Otóż kobiety utrudniają sobie życie i chyba lubią narzekać. Ot takie prasowanie? Czy nie lepiej…”

Ciekawi, jaką radę Zosia podesłała dla tych wszystkich kobiet, które nie znajdują upodobania w wygładzaniu fałdek i załamań? Ja sama dotąd widziałam tylko dwie możliwości uniknięcia tej roboty – albo nosić ciuszki niewymagające prasowania, albo nie wymagać, by były wyprasowane ;)

Pewną wariacją na temat może być też rozpychanie odzieży ciałem – zakładasz bluzkę tak dopasowaną, by nie zostało miejsca na głębszy oddech, albo spódnicę przylegającą jak bandaż… i prężysz się mocno – do uzyskania pożądanego napięcia tkaniny.

Czasem zmięty ciuch można zamaskować innym ciuchem – na przykład wyprasowanym żakietem pożyczonym od koleżanki, apaszką lub szalem.

Zmięte spodnie w pracy można ukryć pod biurkiem. Pamiętać tylko należy, by przyjść przed czasem, wyjść na końcu i w międzyczasie nie pić za wiele, żeby nie dopuścić do głosu palącej potrzeby wstawania z miejsca.

Trochę zmięte ubranie czasem dobrze pomiąć bardziej, np. ścisnąć paskiem i obciągnąć – w ten sposób uzyskamy fałdowanie podłużne – gustowne i wysmuklające ;)

A co w tym temacie ma do powiedzenia Zosia?
„…Czy nie lepiej pranie wieszać wprost na wieszaki i przewieszać suche wraz z wieszakami do szafy? Przecież najprostsze wieszaki to koszt minimalny. No ja Moni pokażę moje pranie aktualnie rozwieszone. No i co Monia na to?”

Dziękuję, Zosiu! Pięknieś to wymyśliła. Pomysł kupuję i myślę, że wiele kobiet, które w ten sposób oszczędzą sobie trudu prasowania, będzie Ci wdzięczne za podpowiedź.

Ze swej strony pragnę jeszcze dodać, że prasowanie, jeśli jednak czasem się zdarzy… warto polubić. Można próbować je sobie uprzyjemnić, np. włączając ciekawy film do obejrzenia przy desce. Sposób jest dobry, ale wymaga podzielności uwagi. Jeśli żując gumę nie możesz chodzić – nie próbuj prasować przy włączonym telewizorze.

Dziewczyny, a może spróbujcie babskich wieczorków przy żelazku? Zaprzyjaźnione sąsiadki mogą umawiać się na ploteczki przy prasowaniu, na wspólne prasowanie, mogą zorganizować zawody w prasowaniu – która szybciej, która dokładniej, która z szerszym uśmiechem na ustach? Czujecie już ten entuzjazm? ;))

Jeśli natomiast jesteś mężczyzną – nie prasuj przy telewizorze, a w szczególności nie próbuj prasować przy meczu… Nie umawiaj się z kolegami na wieczorki przy desce, jeśli zorganizujesz zawody w prasowaniu… tego też kumple mogą nie zrozumieć.

Jednym słowem - jeśli masz coś wyprasować - po prostu zrób to.

Z ostrożnymi uściskami (by Was nie wymiąć) – wirtualnamonia

fot. podesłała ZosiaOd Redakcji :
Chcesz podzielić się swoją sprawdzoną radą? A może potrzebujesz jej sam/sama? Napisz do Moni  - ona Da Radę - wirtualnamonia@kobietnik.pl W każdy poniedziałek nowe rady, życzliwe sugestie...Komentarze

 1. Jak ja nie cierpię prasować - Smerf Maruda:D

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie cierpię prasować, kiedy muszę - raz na pół roku - wyprasować coś, to odkładam to w nieskończoność, snuję sie po hacjendzie w trybie slow motion, marudzę, złorzeczę i ogólnie mam światu za złe, że zsyła na mnie taką przykrą konieczność. Kiedy ktoś mówi mi, że prasować lubi, odsuwam sie lekko i przyglądam nieufnie, bo to bardzo podejrzane wyznanie jest i nie do końca w taką deklarację wierzę. Nie można lubić prasowania, bo jest nudne, trudne (zwłaszcza rękawy) i niebezpieczne, zwłaszcza dla istot często się rozkojarzających (kłaniam się).
  ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. No ale jak to? Zmiętym chodzić?

  OdpowiedzUsuń
 4. Squirk - ja nie napiszę, że uwielbiam, ale gdybym miała wybierać - sprzątanie czy prasowanie to siadam do żelazka z chęcią ;)Prasuję mało, na szczęście ;) pozdrawiam

  Anonimowy - zmiętym? nie raczej wyprasowanym inaczej ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Odkryłam takie coś, dostępne na allegro także. Super sprawa,dla tych co suszą na wieszakach ... mieści mnóstwo wieszaków i składa się w małe wymiary
  http://www.amazon.co.uk/6-Arm-Ironing-Tidy-Clothes-Hanger/dp/B0038QSOM4

  Zosia

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Spam usuwamy, prosimy o komentarz na temat artykułu :)