Recenzje - Ziemniaki. Kuchnia wegetariańska. Szybko i smacznie.

Pozycja podzielona jest zgrabnie na cztery bloki tematyczne: 1. zupy, sałatki i przystawki, 2. przekąski, 3. dania główne i 4. dodatki do dania głównego.

Krótko opisana historia ziemniaka wprowadza nas w świat pyry i kartofla.

Każdy przepis opatrzony jest takimi pomocnymi informacjami jak czas przygotowania i gotowania potrawy, jej kaloryczność i zawartość tłuszczu, a także liczba porcji, jaką przygotujemy z podanej ilości składników. W książce znajdziemy między innymi przepis na małe ziemniaczki nadziewane wędzonym łososiem, niemiecką sałatkę ziemniaczana czy pudding kokosowy. Każdemu przepisowi towarzyszy niesamowita fotografia, która sprawia, że można by pobiec od razu na zakupy i do kuchni! W książce podane są też przydatne przeliczniki miar i wag.

Nietuzinkowe propozycje na pewno wprowadzą urozmaicenie w codziennej kuchni.

Tytuł –Ziemniaki. Szybko i smacznie
Autor – praca zbiorowa
Wydawnictwo - Olesiejuk
Oprawa - twarda
Rok wydania - 2012
Liczba stron 48
Długość [mm] 240
Szerokość [mm] 195
ISBN 978-83-7770-507-0
Książka podzielona jest na 3 działy: 1. zupy i przystawki 2. dania główne 3. dodatki do dań głównych. Autorzy proponują między innymi sałatkę z awokado i orzeszków ziemnych,  czarnymi oliwkami, tartę ze szpinakiem czy kuskus z pieczonymi warzywami i brokułami. Ilustracje towarzyszą każdemu przepisowi i zachęcają do kuchcenia. Dokładnie podane są takie informacje jak ilość porcji jaka powstanie z podanej ilości składników, czas przygotowania i gotowania, wartość kaloryczna i zawartość tłuszczu. Dołączona jest również tabela miar i wag, a także kilka słów o zaletach warzyw.

Kuchnia wegetariańska jest zdrową alternatywą w dzisiejszych czasach. „Kuchnia wegetariańska” zawiera zdrowe i niebanalne propozycje, które śmiało można przygotować każdego dnia.

Autor:  praca zbiorowa
Wydawnictwo: Olesiejuk Sp. z o.o.
Rok wydania:  2012
Oprawa:  twarda
Liczba stron: 48
Format: 19.5x24 cm
Waga: 296 g
Numer ISBN: 978-83-7770-507-0


Poleca AniaKomentarze