"Coaching Zdrowia" - recenzja książki


"Coaching Zdrowia Twoje Życie w Twoim Rękach" to książka dla głodnych wiedzy o swoim ciele, odruchach i emocjach. Oprócz praktycznych wskazówek i ćwiczeń wiodących do poprawy naszej kondycji zdrowotno-emocjonalnej, w łatwo przyswajalny sposób dowiadujemy się np. jak zbudowany jest nasz mózg i za co odpowiadają poszczególne jego części. Lekko zszokował mnie fakt, że każdy z nas posiada "gadzią" część mózgu! Ale spokojnie - jest też część "ssaka starszego" - brzmi lepiej, prawda?;)

Książka pokazuje jak wiele czynników, wewnętrznych i zewnętrznych, wpływa na nasze dobre lub złe samopoczucie i co możemy zrobić, żeby nasze zdrowie, samoocena czy spojrzenie na świat jak najlepiej nam służyły.

Mamy okazję przejść przez etapy ćwiczeń z trenerem personalnym i indywidualnie zastanowić się nad kwestiami dotyczącymi tych sfer życia, które zechcemy udoskonalić. Poprzez wykonywanie ćwiczeń możemy stać się bardziej świadomymi tego, co dzieje się z naszym ciałem, emocjami, intelektem i duchem. Uważne przeczytanie książki lub chociaż niektórych z rozdziałów (moim zdaniem książka nadaje się do "połknięcia" w całości lub smakowania dowolnie poszczególne rozdziałów) to wyprawa w głąb siebie. Możemy ją potraktować bardzo serio i wytrwale, ćwiczenie za ćwiczeniem, zdobywać nowe szczyty swoich możliwości na różnych poziomach, lub wybrać dla siebie garść dobrych rad na temat tego, co pomoże nam w cieszeniu się lepszym samopoczuciem w różnych sferach życia.

Jak zacząć żyć zdrowo, bez krępujących nas nałogów, jak się wysypiać i nauczyć się myśleć pozytywnie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziemy w tej właśnie pozycji.

Jeśli czujemy niewygodne "uwieranie" w którymkolwiek kawałku naszego życia - ta książka może być wskazówką w zrozumieniu, gdzie tkwi kłująca nas szpilka i pomocą w wyciągnięciu niechcianego kamyka z buta. Uczy też, jak wyciągać drzazgę z palca z...uśmiechem na ustach, tak, aby radość z bycia zdrowym, silnym emocjonalnie i pozytywnie nastawionym do świata była z nami przez całe życie.


COACHING ZDROWIA Twoje życie w twoich rękach
Autor: Monika Zubrzycka-Nowak, Katarzyna Rybczyńska 
Data wydania: 19 lutego 2018
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
ISBN: 978-83-7489-733-4
Numer wydania: II
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 135 x 205 mm
Liczba stron: 160
Patronat medialny: „Coaching”, Kobietnik.pl, Wellnessday.eu, MADAME
Cena: 24,90 zł

Komentarze

 1. Gratuluję patronatu! Zdecydowanie czuję się zmotywowana do nabycia i przeczytania tej książki! Pozdrawiam, Kasia

  OdpowiedzUsuń
 2. To doskonale! :) Możesz spróbować sił w konkursie, który u nas dziś startuje ;)Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Polecam książkę, jest naprawdę motywująca i ciekawie napisana:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Spam usuwamy, prosimy o komentarz na temat artykułu :)