Wychowanie synaGdy myślimy o wychowaniu syna, powinno być to wychowanie zgodne z męską naturą. Same zobaczcie ilu teraz mało męskich facetów chodzi ulicami. On ma być silny, dziki i nieokrzesany. Ostatnio zdałam sobie sprawę z tego, że chłopak w koszuli w kratę, bluejeansach i we furgonetce, czyli obraz serwowany przez amerykańskie filmy, jest baaardzo męski. Ale nie tylko to jak się nosi i czym się wozi ma znaczenie.

" Jeżeli poobserwujesz małych chłopców przez pewien czas, zobaczysz, jak głęboko Bohater jest wpisany w ich serca. [...] Chłopcy uwielbiają ubierać się jak żołnierze, rycerze, kowboje i bohaterzy. Ich zabawy pełne są bitew, odwagi i wyzwań." John&Stasi Eldredge "Urzekająca"

I właśnie w tym by chłopiec mógł wyrażać siebie jako mężczyzna ma pomóc nie matka, ale ojciec. Teraz zobaczcie jak popieranie związków homoseksualnych wpływania na wychowanie, tutaj chłopców. W udanym związku zwykle wcześniej czy później para stara się o dzieci. Gdy brak ojca, brak dobrego wzoru do naśladowania i dziecko nie rozwinie się prawidłowo a jego życiowe związki będą ranić i jego, i innych. Dlatego popieranie związków jednej płci to objaw niewiedzy, a nie tolerancji. 

Oczywiście kobieta ma w wychowaniu syna także wkład. Ona jest łagodna i czuła. I to ma przekazać swojemu dzikiemu synowi. Ale jest i pułapka...

"Tak wiele kobiet obawia się dzikości, która Bog umieścił w ich mężczyznach. pociąga je jego siła, ale gdy go już usidlą, zabierają się do oswajania. "Nie chcę, żebyś więcej jeździł na motocyklu. Nie chcę, żebyś kręcił się zbyt dużo ze swoimi kumplami. Dlaczego musisz się wybierać na te wszystkie Przygody?" Kobiety, które zmuszają swoich mężów, żeby siusiali na siedząco" John&Stasi Eldredge "Urzekająca"

Tak, to nasza wina, że oni niewieścieją. Teraz nie mogę znaleźć fragmentu, gdzie Stasi pisze ile razy musiała gryźć się w język, ile przemilczeć dla dobra sprawy. Jako jedyna kobieta w domu (ma samych synów), wie o czym pisze. 

Zastanówcie się czy same nie wprawiacie w zakłopotanie swoich synów? Mój prawie już dziewięciolatek publicznie do mnie się nie przytuli, ale w domu tak. Często w domu mi mówi, że mnie kocha, ale przed kumplami? Nigdy!

Ojciec i syn 

Moje chłopaki mają wspólne tematy. Ostatnio wypatrzyłam dla Kuby prawdziwy stół narzędziowy i narzędzia (na zdj). Gdybyście widzieli jak z dumą pokazywał ojcu swoje narzędzia i jego radość, gdy Pepe powiedział "czasem coś od ciebie synu pożyczę". 

"Niewolnictwo zostało zniesione dzięki sile mężczyzn, za straszliwą cenę jaką musieli zapłacić oni i ich rodziny. Naziści zostali pokonani siłą mężczyzn. [...] I czy zapomnieliśmy kto dał się przybić do krzyża na Kalwarii? To nie znaczy, że kobiety nie potrafią być heroiczne, znam wiele heroicznych kobiet. To nam ma tylko przypomnieć, że Bóg stworzył mężczyzn właśnie takich, gdyż zdecydowanie potrzebujemy, żeby oni tacy byli. Tak, mężczyzna jest niebezpieczny, tak jak skalpel może zranić, albo uratować komuś życie. Nie sprawisz, aby stał się bezpieczny przytępiając go. Musisz go oddać w ręce kogoś kto wie co się z nim robi. Jeśli spędzaliście trochę czasu z końmi wiecie, że największe problemy stwarza ogier. Jest silny [...]. Ogiery mogą być agresywne, ogiera trudno opanować. Jeśli chcesz mieć bezpieczniejsze, łagodniejsze zwierzę, jest na to bardzo proste rozwiązanie - wykastruj go. Wałach jest o wiele bardziej uległy, można go wodzić za nos [...]. Jest tylko jeden problem -  wałachy nie przekazują życia." John Eldredge  "Dzikie serce"

Obecność ojca w życiu syna jest bezcenna. Męskie sporty, majsterkowania i inne zainteresowania, rywalizacja - czymże są dla syna kiedy nie widzi go ojciec? "Patrz tato, dałem radę!" Zapytajcie swoich mężów - czy w ich życiu to się liczyło? A może właśnie było im, z różnych przyczyn, ojca brak ?

Jakie jest zadanie matek? Pomagać... a raczej, nie przeszkadzać.

Tak więc moje drogie mamy, pozwólmy mężczyznom być mężczyznami.

GosiaKomentarze