Recenzja. "Gorąca Wenus, zimny Mars" John Gray


Spotkali się, każde z innego świata. Wenusjanki i Marsjanie. I zakochali się w sobie, i przyszło im porozumieć się. Dwa światy, dwa sposoby pojmowania tych samych spraw. Zderzenie tych poglądów bywało ciężkie, życie ze sobą wydawało się niemożliwe. On mnie nie rozumie, nie wiem czego ona ode mnie oczekuje - tak myśleli, a do porozumienia ciągle było daleko. Tak pisał w pierwszej swojej książce z bestsellerowej serii „Mężczyźni są z Marsa, Kobiety z Wenus” autor poradnika, którego recenzję pragnę przedstawić teraz.

Johna Gray’a, terapeutę związków, znamy z moim już obecnie mężem wiele lat. W latach dziewięćdziesiątych przeczytałam pierwsze wydanie jego książki jakie ukazało się w Polsce. Gdy poznałam chłopaka, na którym mi zależało i z którym pragnęłam spędzić dalsze lata życia, podsunęłam mu ten poradnik. Chociaż z oporami, przekonał się i dziś, kiedy do dogadania wydaję się być daleko, te rady wiele nam pomagają. Nowa książka „Gorąca Wenus,zimny Mars” zawiera podpowiedzi, których wtedy brakowało. Psychologia związków to dziedzina, która rozwinęła się na przełomie ostatnich lat. Wtedy różnic między płciami, jeżeli chodzi o odnoszenie się do siebie, nie dało się rzeczowo wytłumaczyć. Dziś wiadomo, że stoją za tym hormony. I o tym John Gray chce nam opowiedzieć. Zrozumienie równowagi hormonalnej, nauczenie się reagowania na stres, może uleczyć wiele związków. Czy ocalenie miłości nie jest warte każdej rady? O miłość i szczęście trzeba walczyć, nie jutro, nie może kiedyś - każdego dnia!

Dom Wydawniczy Rebis, w marcu 2011 roku, wydał kolejny poradnik o kosmitach, jakby można z tytułu wywnioskować. Kobiety – Wenusjanki, mężczyźni – Marsjanie. One uczuciowe, oni chcą być potrzebni. To obszerny poradnik, ukazujący sposoby na radzenie sobie w różnych sytuacjach. Wiele opisów, rzeczywiście mających miejsce zdarzeń, pomagają dostrzec, że nie tylko my mamy pod górkę. W wielu związkach, brak chęci porozumienia niszczy wszystko. Gdy dowiemy się dlaczego tak się dzieje, życie z drugą osobą stanie się łatwiejsze. Odzyskacie zagubioną energię. Odnajdziecie siebie w tym co John Gray pisze. Szczerze polecam ten poradnik!


ISBN: 9788375105773
Ilość stron: 288
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Rok wydania: 2011


megosia.blogspot.com

Komentarze