Jestem retro
Tego czym się zajmuję nie można nazwać stricte rękodziełem. Jeśli jednak przyjmiemy założenie, że na podstawie moich prac mogą powstać realne przedmioty na różne okazje to oczywiście możemy to tak nazwać. W dużym skrócie robię różnorodne - choć raczej w spójnej stylistyce retro - graficzne projekty komputerowe. Są to między innymi:

- drobne formy jak zakładki, zawieszki, tagi, bileciki, zaproszenia i kartki okolicznościowe
- banery i napisy np. do blogów
- szyldy, tablice i reklamy a'la hotelowe
- prace o tematyce rodzinnej i genealogicznej z użyciem fotografii i starych dokumentów (ramki z fotografiami, tablice okolicznościowe, rocznicowe, tablice przodków)
- na nowo opracowane zdjęcia w stylistyce retro np. postarzone
- cyfrowe wariacje na temat dawnych makatek kuchennych
- tabliczki z przysłowiami, sentencjami
- tablice, karty okolicznościowe związane z kalendarzem np. świąteczne
- tła (również na pulpit komputera )i papiery
- plannery i kalendarze
- fiszki kulinarne
- teksty wierszy i piosenek

Pomysłów może być naprawdę sporo :)
Grafiką czy też digital art'em zajmuję się mniej więcej dwa lata a zaczęło się - jak u wielu innych kobiet - podczas pobytu na urlopie związanym z narodzinami mojej młodszej córki.

 Moje projektowanie to z pewnością odskocznia od całego pracowitego dnia (zajmuję się nim głównie wieczorami bo wtedy mam czas dla siebie).Inna moja pasja, genealogia jest dużo bardziej wymagająca organizacyjnie, natomiast grafiką komputerową mogę się zajmować właściwie w każdej wolnej chwili i z przysłowiowego "doskoku". Taka forma pracy najlepiej się u mnie sprawdza przy małym, bardzo ruchliwym dziecku :) Inspiruje mnie szeroko pojęta stylistyka retro. Nowoczesność do mnie nie przemawia. Czerpię wzory np. ze starych prasowych ogłoszeń, grafik i reklam. Uwielbiam stare fotografie, które także wykorzystuję w swoich pracach. Z powodu genealogicznych zainteresowań moje prace w dużej mierze dotyczą także i tej tematyki. Cenię styl retro za elegancję i ponadczasowość

O marzeniach może napiszę niewiele...żeby nie zapeszać. Ale oczywiście byłoby fajnie "puścić" te moje prace gdzieś dalej poza mój blog. Póki co dzieje sie to na niewielką jeszcze skalę. Trudno teraz ocenić jak się to wszystko potoczy. Jedno marzenie całkiem przyziemne mam na pewno. Chciałabym mieć w domu własne pomieszczenie. Coś pomiędzy pracownią, gabinetem i biblioteką. Na 50 metrach to jednak trudne do zrealizowania zwłaszcza, że moja młodsza córka zajmuje niepodzielnie wszystkie pomieszczenia :))

Jeśli chodzi o sprzedaż moich prac to oczywiście można się ze mną kontaktować poprzez moje blogi. Niektóre z projektów są tam dostępne jako gratisy. Wszystko inne mogę spróbować zrobić na indywidualne zamówienie.

Mam na imię Daria, na blogach funkcjonuję jako Frezja. Mój główny blog z retro pracami to Jestem Retro... ale projekty można znaleźć też na Artistic Genealogy dlatego podam adresy obydwóch:
Komentarze

Prześlij komentarz

Spam usuwamy, prosimy o komentarz na temat artykułu :)