Rok z Kobietnikiem

 Jak to się zaczęło? Z mojej perspektywy spontanicznie i radośnie. Niespodziewanie - Gosia zaprosiła mnie do współpracy przy prowadzeniu bloga o wdzięcznej nazwie Kobietnik:) Początkowo nieśmiało, potem z coraz większym zapałem, obserwowałam jak Kobietnik stawia pierwsze kroki w wirtualnym świecie.

Pierwsza Redaktor - Gosia jest świetnym przewodnikiem, nauczycielem i doradcą. Nagle, pod jej wpływem, przypomniałam sobie, że lubię pisać. Chociaż ostatnio pisałam wieki temu, czyli w liceum, i tylko i wyłącznie wypracowania szkolne, to rok temu poczułam wielką chęć przelewania swoich myśli na papier. I tak mi się jakoś przelewają czasem jakieś historie;) A to z podróży, a to ze snu na Jawie, z  tramwaju, autobusu...

A propos środków komunikacji - zauważyłam, że przez ten rok na Kobietniku temat został opisany prawie z każdej strony! Gosia napisała świetne opowiadanie "Orgazm w PeKaeSie", wirtualnamonia co rusz wsiada do jakiegoś pociągu, ja podsłuchuję w autobusach i sadzam sztywne panienki przy rozgrzanych szybach w tramwaju. Został tylko samolot i samochód do opisania chyba...A, przepraszam, Basia pisze o samochodach i rowerach w dodatku. Zostaje samolot. Może jest ktoś chętny?;) Bo zachęcamy i zapraszamy chętnych do pisania dla Kobietnika - gorąco!

W ciągu roku powstało dla Was wiele tekstów, które czasem wyskakują nam z głowy jak z pudełka a czasem rodzą się w bólach. Do każdego z nich podchodzimy jednak z czułością i mamy nadzieję, że da się zauważyć, że są  naszymi wypieszczonymi dziećmi:) W każdym razie staramy się Was zaciekawić pisząc teksty z różnych dziedzin, przedstawiając artykuły, felietony i wywiady. Naszym ulubionym działem jest ten z felietonami. Może dlatego, że tutaj mamy duże możliwości tematyczne i możemy zaszaleć!

Kobietnik, jak zapewne wiecie, promuje twórcze działania kobiet. Dział "Kobiety o sobie" w całości poświęcony jest kobietom z pasjami, które poświęcają większą lub mniejszą część życia na ich realizowanie. Kobietnik wspiera Perfect Punkt, był jednym z patronów Dnia Kobiet Przedsiębiorczych.

Jest także strefa męska a w niej wywiady m.in. z kabaretem DNO czy zespołem Sztywny Pal Azji. Rodzynkiem w naszym kobiecym gronie jest krytyk filmowy Wrooblonek, który pisze recenzje filmów i opowiadania.

Oczywiście nie możemy zapomnieć o kulinariach - tu panują niepodzielnie AgaKry, Gosia i Ania wspierane czasem przez nasze fanki, które podsyłają przepisy - dziękujemy i prosimy o więcej!

Mamy wiele działów głównych, ale chcemy zwrócić uwagę także na cykle, które ciągle się rozwijają:

- Gosia i Martussa z zapałem recenzują książki i bajki dla dzieci  w cyklu "Czytaj dzieciom";
- zdjęcia wykonane głównie przeze mnie  wypełniają cykl "Galerie";
- dla marzycieli tworzę cykl "Dla..." o podróżach;
- rozmawiamy z psychologami, terapeutami z Centrum Budowania Relacji w Krakowie na tematy ważne i trudne w cyklu "Rozmowy o..."; 
- pokazujemy dzieła rąk kobiet z pasją w cyklu "Rękodzieło";
- zapraszamy do projektowania własnych ogródków ziołowych, wraz z naszym ekspertem Maciejem w cyklu "W moim ogrodzie";
- radzimy jak zdać prawo jazdy i jeździć bezpiecznie w dziale prowadzonym przez Basię - " Za kierownicą";
- uwrażliwiamy muzycznie, przypominając legendarnych wokalistów w cyklu "Dla uszu"
- i najnowszy "Kosmetyka okiem chemika" prowadzonym przez....chemika Anię :)

Co jakiś czas (ostatnio bardzo często) organizujemy dla Was konkursy. Wygrywacie w nich m.in. książki, oryginalne upominki od twórczych kobiet lub karnety na zajęcia fitness i taneczne.

Bardzo cenimy sobie kontakt z Wami, miłe Fanki i drodzy Fani Kobietnika! Pamiętajcie, że możecie się do nas zwrócić w każdej sprawie:
 • Zaproponujcie nam musical lub koncert ulubionego artysty - czekamy na Wasze propozycje, które puścimy na facebooku w Muzyczne Piątki - piszcie na adres magdalia@kobietnik.pl. 
 • Wirtualnamonia oczekuje również na listy od Was - Monia Daje Radę ale tylko wówczas gdy ktoś ma problem i czeka na jego rozwiązanie. A zatem - do piór (lub klawiatur;) - piszcie na adres wirtualnamonia@kobietnik.pl.
 • Hodujecie piękne kwiaty lub zioła w ogródku lub na kuchennym parapecie? Jest okazja, żeby podzielić się z nami ich pięknem - przyślijcie nam zdjęcia Waszych botanicznych dzieł a my zamieścimy je na facebooku - teksty@kobietnik.pl
 • Piszecie do szuflady lub myślicie o tym, żeby zacząć pisać? Lub może jesteście uznanymi autorami i chcecie zamieścić swoje teksty na Kobietniku?:) Mile widziane są felietony, wiersze, opowiadania, wywiady. Zapraszamy serdecznie - adres mailowy teksty@kobietnik.pl - piszcie dla Kobietnika!
 • Komentujcie nasze artykuły, felietony, wywiady i akcje - to daje nam poczucie, że jesteście zainteresowani tym, co tworzymy! Cenna jest dla nas każda wskazówka a najmniejszy nawet znak - komplement lub uwaga krytyczna - to sygnał, że czytacie nasze posty, że nie piszemy w próżnię. To daje mnóstwo twórczej siły!
Jak widzicie, Kobietnik jest bogaty w przeróżne treści. Nie osiadamy jednak na laurach, zamierzamy rozwijać obecne działy i cykle a także podejmować nowe tematy. Chcemy, żeby rozwój był wpisany na stałe w nasz grafik. Mamy nadzieję, że docenicie to i będziecie z nami, drodzy Fani Kobietnika - jesteśmy przecież dla Was! Odzew z Waszej strony napędza nas do działania, dlatego dziękujemy za ten rok spędzony z nami i zapraszamy do odwiedzania naszej strony tak często, jak tylko przyjdzie Wam na to ochota. Czyli codziennie:)

Kobieta z Magdalii
Komentarze

 1. Miło mi było trafić do tak zacnego grona i poznać ciekawych ludzi :)i nowych przyjaciół. dzięki Kobietnikowi.pl :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pozdrowienia, Ania:):)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Spam usuwamy, prosimy o komentarz na temat artykułu :)