Kosmetyka okiem chemika - Tusz do rzęs cz. 1
Tusz do rzęs jest kosmetykiem używanym przez niemal każdą kobietę, by podkreślić oczy ;) Jest to bezpieczny kosmetyk również dla okularnic.

Tuszujemy rzęsy by je pogrubić, wydłużyć czy też przyciemnić a czasem by nadać ekstrawagancki kolor na przykład podkreślający naturalny kolor źrenic :)

Aktualnie ponadto tusze do rzęs pozwalają na codzienna pielęgnację rzęs !!! :)
Na rynku znajduje się bardzo bogata oferta tuszów, które z łatwością możemy dopasować do naszych potrzeb.

Krótkie i cienkie rzęsy najlepiej byłoby wydłużyć i pogrubić. Tusz optycznie zwiększy ich objętość ! Zatem wybieramy tusz pogrubiający, a najlepiej pogrubiająco - wydłużający, a oko w monecie stanie się większe. W skład takiego kosmetyku wchodzą kreatyna i kolagen, które kurczą się i powodują podkręcenie rzęs :) 

Długie rzęsy potrzebują tuszu o dobrej przyczepności. Nie polecam tu tuszu pogrubiającego, ponieważ może posklejać rzęsy. Najlepsza będzie tu szczoteczka w formie grzebyka, która dokładnie rozczesze rzęsy, dodatkowo zapobiegnie nabraniu na szczoteczkę zbyt dużej ilości tuszu. Dobrym wyborem będzie tu tusz podkręcający, który dodatkowo podkreśli długość naszych rzęs.


 Przydatny jest też często tusz wodoodporny – zwłaszcza gdy za oknem grozi załamaniem chmury, jest wilgotno i parno, wybieramy się do ogrodu botanicznego i szklarni z egzotycznymi okazami :)  Oczy będą podkreślone, a tusz nie spłynie i nie rozmaże się niechybnie. By zmyć taki tusz potrzebny będzie specjalny płyn lub mleczko do demakijażu.


Można znaleźć również tusze dwufazowe posiadające podwójną szczoteczkę. Zaczynamy od pomalowania rzęs bezbarwnym płynem który ma na celu ich wydłużenie, a następnie tuszujemy na odpowiedni kolor. 
Dostępne są też tusze do zadań specjalnych – dla wrażliwych oczu, podatnych na alergie, które nie zawierają substancji zapachowych. 

Dla kobiet używających soczewki kontaktowe produkowane są tusze zawierające kojący podrażnienia penthenol. Tusz przeznaczony dla osób które noszą soczewki kontaktowe, opatrzony jest informacją o badaniu oftalmologicznym. Lepsze będą tu tusze wodoodporne – minimalne niebezpieczeństwo, że do oka, a co gorsze pod soczewkę - dostanie się kruszyna tuszu.


cdn.


Komentarze