Recenzja "Lato w Zatoce Aniołów" Barbara Freethy

Przyznam, że wahałam się. Ale niepotrzebnie! Nie żałuję minut, które do zdobycia łatwe nie były, aby poznać postaci stworzone przez autorkę "Lata w Zatoce Aniołów", Barbarę Freethy.

Książka o Zatoce Aniołów jest barwna. Nakreślonych jest wiele wątków i śmiem twierdzić, że każdy czytający znajdzie taki, który spodoba mu się najbardziej. Bohaterzy są jak z krwi i kości. Mają osobowość i czuje się jakby nie byli stworzeni tylko i wyłącznie na poczet kart książki. Targają nimi życiowe problemy, często bolesne wspomnienia. Może nawet podobne do tych jakie może mieć czytelnik zasiadający do  tej lektury? I może także to pociąga go do przekładania stron, by poznać ich dalsze losy?

Miejsce, w którym dzieje się akcja powieści jest urzekające. Miasto, które ma swoją legendę. Rozbity półtorej wieku temu na morzu statek, znalezione niemowlę, ukryty skarb, zjawy - anioły. Jakby nie dość było tych ciekawych opowieści, dołącza tu ze swoją historią Jenna i jej córka. Nie zdradzając co wydarzy się dalej i jakie koligacje rodzinne łączą bohaterów, dostajemy w ręce świetnie napisaną powieść. Dzieje się tu, oj dzieje. Są tajemnice, są romanse. Nie brak dreszczyku emocji i chwil grozy. Jest przystojny Reid... Thriller i romans? Jestem zdecydowanie na tak!

Mogłabym w pewnością pisać dłużej o tej pozycji. Wolę jednak,  aby czytający tę recenzję  czas, przeznaczony na moje achy i ochy nad książką, spożytkowali na czytanie jej samej.

Zatoka Aniołów ma wspaniały klimat i chce się tam wracać. Jak dobrze, że to dopiero pierwsza powieść tej autorki z aniołami w tle! Tyle jeszcze do przeczytania...

Gosia


Tytuł : Lato w Zatoce Aniołów
Tytuł oryginału: Suddenly One Summer

Autor: Barbara Freethy

ISBN 978-83-7551-260-1
format: 12,3 x 19,5 cm
stron 320
wydanie 1
przeklad: Ewelina Kowalczyk
oprawa: miękka
data wydania 2012-07-23
Wydawca : Wydawnictwo Bis


Komentarze

Prześlij komentarz

Spam usuwamy, prosimy o komentarz na temat artykułu :)