Recenzja "Na cienistej plaży" Barbara FreethyTo druga część cyklu o Zatoce Aniołów. Mamy tu postaci znane z pierwszej części i takie, o których autorka jedynie tam wspomniała. Pojawia się także nowa bohaterka, wokół której kręci się akcja tej książki. Tom "Na cienistej plaży" można przeczytać jako osobną opowieść. Historia o zatoce i aniołach jest tutaj powtórzona, a więc czytelnik nie traci niczego.

Lauren powraca po kilkunastu latach do swojego rodzinnego miasteczka nad Zatoką Aniołów. Wiele lat temu zostawiła za sobą kilka tragicznych przeżyć. Jej siostra została zamordowana w tajemniczych i do dziś niewyjaśnionych okolicznościach.W mieście jest reżyser,  który chce przenieść na ekran ową historię. I to staje się punktem zwrotnym w odkryciu tej mrocznej tajemnicy. Główna bohaterka powraca nie tylko do domu rodzinnego i ojca, który cierpi na chorobę Alzheimera. Znowu spotyka dawną miłość, Shane'a. Wszystko byłoby w porządku, bo stara miłość nie rdzewieje, ale jej młodzieńczy obiekt westchnień był podejrzewany  o samo zabicie siostry Lauren, Abby. Na tle legendy o aniołach, w cieniu tragedii rodzinnej siostry Shane'a Kary, którą znamy z pierwszej części, toczy się dochodzenie - policji, reżysera filmu i samej siostry ofiary.

Książka bardzo wciąga. Kartka z kartką wychodzą na jaw tajemnice, dowody, których w czasie dochodzenia po morderstwie nie odkryto. Wiele się dzieje pomiędzy główną bohaterką a jej dawną miłością. Z zapartym tchem i wielką nadzieją czekałam na cud, który ma się zdarzyć w życiu Kary i Colina... a w zasadzie na dwa piękne cudy. Ostatnie kilkadziesiąt stron książki nie daje nawet chwili na wyjście do toalety. Czy potrzebna lepsza zachęta do czytania?

Zakończenie zaskakuje.

Polecam
Gosia

Na Cienistej Plaży 
Tytuł oryginału: On Shadow Beach 
Z cyklu o Zatoce Aniołów
Autor: Barbara Freethy   
ISBN 978-83-7551-262-5
format: 12,3 x 19,5 cm
stron 328
wydanie 1

Wydawnictwo Bis
przeklad: Dorota Jankowska-Lamcha
oprawa: miękka
data wydania 2012-08-22 Komentarze

  1. Jest własnie tak jak opisujesz! Książka mega mnie wciągnęła - dzieci wołają " Mamooo już? " Dobrze, że mąż ma dwie ręce :P A ja przestać czytać nie mogę, bo chcę dowiedzieć się czy Colin wybudzi się ze śpiączki , czy główna bohaterka przekona tatę do wyjazdu z Zatoki Aniołów i kto zabił Abby!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Spam usuwamy, prosimy o komentarz na temat artykułu :)