Zapowiedź książki "Coaching zdrowia". Patronat medialny - Kobietnik.pl


Zdrowie to nie tylko „brak choroby”, ale także dobrostan emocjonalny, mentalny i duchowy. Autorki stawiają przed nami wiele pytań, na które sami musimy sobie szczerze odpowiedzieć. To pierwszy krok do tego, by uporządkować wszystkie ważne w życiu obszary. Książka stanowi znakomity materiał do pracy nad samorozwojem i aspektami psychiki powodującymi różne dolegliwości fizyczne. To doskonały przewodnik zarówno dla osób, które pragną samodzielnie zadbać o dobre samopoczucie, jak i dla profesjonalistów – coachów, trenerów oraz psychologów i terapeutów.

Zapraszamy cię, czytelniku, do zapoznania się z własnym zdrowiem. Czy w ogóle o nim myślisz? Jak o nim myślisz? Co dla ciebie znaczy być zdrowym? W jaki sposób współpracujesz z twoim zdrowiem? Na jakie próby je wystawiasz? W jaki sposób do zdrowia powracasz?
W tej książce przyjrzymy się po kolei kilku wybranym obszarom, których wpływ na zdrowie może na co dzień zaobserwować każdy z nas. Podejście coachingowe jest jedną z metod wprowadzania w te obszary codziennych zmian prowadzących do uzyskania, podtrzymania i poprawy zdrowia. Zajmiemy się […]:
ciałem, gdyż w zdrowym ciele mieszka zdrowy duch;
emocjami, bo śmiech i życzliwość niosą (s)pokój, a złość, strach, smutek i zawiść prowadzą po równi pochyłej do destrukcji;
myślami, bo to, jak myślisz, wpływa na twoje nastawienie i definiuje odbiór świata […];
duchem, bo to, jak współpracujesz z Bezkresnym Kosmosem, którego jesteś maleńką cząstką, czyni cię albo jeźdźcem na fali Życia, albo ofiarą zdarzeń.
                                                                                               Autorki

O autorkach:
Monika Zubrzycka-Nowak – wędrując przez życie, uczyła się cenić to, co ją w życiu wspierało i nadawało sens jej wysiłkom. W wyniku tych doświadczeń stawała się tym, co uznawała za służące jej i innym. I tak stała się coachem – człowiekiem, którego nadrzędnym celem jest inspirowanie innych na ich drodze do spełnienia się w zgodzie z własnymi talentami, wartościami, pragnieniami. Od 2005 roku jako trener, coach i superwizor uczy takiej postawy i praktycznych umiejętności coacha w Studium Coacha GWPS. Jest współautorką książki Czym (nie) jest coaching. Prawdy i mity o coachingu (GWP 2010).

Katarzyna Rybczyńska – trener rozwoju osobistego, coach i trener coachingu. Prowadzi szkolenia i warsztaty dotyczące doskonalenia umiejętności interpersonalnych i zarządczych. Specjalizuje się w projektowaniu i prowadzeniu kompleksowych projektów szkoleniowych wspierających – na różnych szczeblach zarządzania – wdrożenie zmian w organizacjach.. Od 2008 roku współpracuje z Gdańskim Wydawnictwem Psychologicznym – Szkolenia. Jest współautorką książki Czym (nie) jest coaching. Prawdy i mity o coachingu (GWP 2010).

PATRONI MEDIALNI


Tytuł: COACHING ZDROWIA Twoje życie w twoich rękach
Autor: Monika Zubrzycka-Nowak, Katarzyna Rybczyńska 
Data wydania: 5 marca 2013 r.
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
ISBN: 978-83-7489-443-2
Numer wydania: I
Oprawa: miękka
Format: 135 x 205 mm
Liczba stron: 160
Patronat medialny: „Coaching”, Kobietnik.pl, Wellnessday.eu
Cena: 24,90 złKomentarze