"Coaching Zdrowia" cytat
Cytat z książki "Coaching Zdrowia", której patronem został Kobietnik:
"Już starożytni mędrcy mówili „Nie zajmuj się sprawami, na które nie masz wpływu”, więc albo coś zmień w materii, która Cię porusza, albo przynajmniej przestań niszczyć swoje zdrowie biadoleniem.

Kiedy zaczniesz przyzwyczajać się do nowego sposobu myślenia o zdrowiu, najprawdopodobniej będzie Ci przeszkadzać postawa ofiary u innych ludzi. Zamiast ich nawracać, wytykać im nieprawidłowy sposób myślenia, ciesz się swoimi osiągnięciami i świeć przykładem. Wtedy inni pójdą w Twoje ślady. Gdy będziesz wytykać im błędy, oni zaczną się okopywać obronnie na swoich pozycjach i dowodzić słuszności swojego podejścia, więc tylko opóźnisz ich dojrzewanie do zmiany. Pokaż swoim życiem skuteczność nowej drogi. „Po owocach ich poznacie” – niech Twoja postawa wykreuje owoce, wtedy staniesz się przekonywujący dla otoczenia.

Wszelkie zmiany łatwiej jest wprowadzać ze wsparciem osób myślących podobnie, poszukujących podobnych rozwiązań, będących na podobnym etapie rozpoznania i zaspokajania własnych potrzeb. Zastanów się, w kim możesz znaleźć sprzymierzeńca przebudowy sposobu myślenia i mówienia o swoich celach, w tym o zdrowiu. Może ktoś z rodzeństwa dojrzał do podobnej zmiany, może przyjaciele, kolega z pracy? A może masz to szczęście i znasz jakieś dziecko, które najszybciej i najdokładniej wyłapie wszystkie błędne sformułowania i gesty, jak tylko nauczysz je zasad, którymi chcesz się posługiwać. Dzieci są cudownymi nauczycielami, bo są szczere, uważne i niczego nie owijają w bawełnę."

Aby wprowadzić w swoje życie takie zmiany, warto przeczytać całą książkę. Możecie ją znaleźć na stronie:
http://gwp.pl/12193,coaching-zdrowia-twoje-zycie-w-twoich-rekach.html


Powodzenia w prowadzeniu coraz zdrowszego trybu życia!

Kobietnik


Komentarze