Recenzja "Trzy twarze Ewy" Barbara Freethy


Główną bohaterką tej części cyklu o Zatoce Aniołów jest Brianna. Kobieta, matka, wdowa... Pojawia się ona w całym cyklu po raz pierwszy. Jej historia także wiąże się  z tajemnicą rozbitego ponad wiek temu statku. A dokładnie tego co wydarzyło się zaraz po tym zdarzeniu. Zaciekawieni? 

Mąż Brianny, Derek, został pięć lat wcześniej, zanim rozpoczyna się akcja książki, aresztowany za kradzież trzech obrazów. Dzieła przedstawiały wizerunki tej samej kobiety, jednak na każdym miała różne oblicza. Namalowana Ewa i autor obrazów powiązani są bezpośrednio z katastrofą statku "Gabriella".  Za swój czyn Derek został skazany na więzienie. Pod koniec odsiadywania wyroku zginął w bójce więziennej. Tym sposobem nikt nie dowiedział się czy faktycznie ukradł obrazy i tego co najważniejsze, gdzie są one schowane. Wdowa i matka ich dziecka, czteroletniego Lucasa, czuje, że mąż był niewinny. Czy jej kobieca intuicja się nie myli? 

W książce, jak i we wcześniejszych dwóch częściach, są opisy wydarzeń sprzed lat. Brianna powraca do Zatoki Aniołów, gdzie pracuje policjant i jednocześnie przyjaciel jej męża. To Jason przyłapał Dereka na włamaniu. I on według wdowy wsadził go na lata do więzienia. A więc on jest winny jego śmierci. Ale i on jest intrygujący, a także okazuje się być wspaniałym facetem i dobrym kompanem jej syna. Czy warto mu zaufać? 

W trakcie dociekania prawdy przez główna bohaterkę, wychodzą na jaw nowe poszlaki. Wszystko zaczyna układać się w logiczną układankę. I jak we wcześniejszych częściach ciężko oderwać się od czytania...bo prawda dotycząca kradzieży prawie do końca nie jest jasna.

W książce pojawiają się także znani bohaterzy : Charlotte, Kara, Jenna, Lauren. W tle pierwszoplanowego wątku dzieje się więc wiele. Colin odzyskuje pewną sprawność (a to bardzo ciekawe :) ), Joe dostaje pewne dokumenty urzędowe... Aaaa więcej nie zdradzę. Zapraszam do lektury :)

Gosia

Trzy twarze Ewy 
Tytuł oryginału: In Shelter Cove 
Autor: Barbara Freethy   
ISBN 978-83-7551-290-8
format: 12,3 x 19,5 cm
stron 336
wydanie 1
przeklad: Hanna Rostkowska-Kowalczyk
oprawa: miękka
data wydania 2012-11-16 Komentarze