O nas - Agnieszka
       Moja przygoda z szydełkiem i bawełną rozpoczęła się bardzo dawno, gdy stworzyłam swoją pierwszą narzutkę dla córeczki Amelki. Upłynęło jednak wiele lat zanim szydełko na dobre zaprzyjaźniło się z moją dłonią. Dzisiaj z tej przyjaźni powstała pracownia Cotton Art Wood, w której tworzę przedmioty głównie z bawełny i drewna.
           Mimo zainteresowań artystycznych jestem absolwentką stosunków międzynarodowych. Przełomowym momentem w moim życiu była przeprowadzka do Krakowa. Tam ostatecznie okryłam swoją artystyczną duszę. Od zawsze marzyłam o własnej pracowni i wiedziałam, że nadejdzie na to odpowiedni czas. Po dwóch latach prowadzenia bloga o swoim rękodziele, niezliczonych ilości pozytywnych opinii, które z niezwykłą mocą mobilizowały mnie do dalszej pracy, nawiązaniu stałych współpracy i przede wszystkim małym usamodzielnieniu się moich przedszkolaków ten czas nadszedł.  
           W swoich pracach nie korzystam z gotowych schematów, metodą prób i błędów wychodzą wzory, które mnie satysfakcjonują. Inspiracje czerpię z bardzo różnych źródeł, czasem wystarczy zdjęcie skrawka pledu w magazynie lub wspomnienie z ostatniej podróży. Uwielbiam pracować z czystą bawełną, dzięki niej przedmioty są naturalne i  niezwykłe w dotyku. Wszystkie prace wykonuję własnoręcznie. W mojej pracowni powstają sezonowe kolekcje, składające się z narzut, narzutek dziecięcych, poduszek, girland, ocieplaczy na kubki, broszek i zabawek. Wykonuję również drewniane kuchenki dla dzieci w stylizacji retro oraz projektuję wieszaki z drewna pozyskiwanego z recyklingu oraz z dodatkiem bawełnianych akcentów. Każdego miesiąca poszerzam swój asortyment o nowe pomysły. 
          Moje prace w stylistyce i kolorystyce nawiązują głównie do stylu skandynawskiego, gdzie dodatki niepowtarzalne, robione ręcznie odgrywają główną rolę na tle przejrzystego, prostego klimatu.

 Serdecznie zapraszam do swojej pracowni Cotton Art Wood 
oraz na bloga Lawendowy Kredens 

Agnieszka Sieniarska - Kłak

Agnieszka napisała dla Kobietnika - kliknij w ten link

Komentarze