O nas - Magda


Kim jestem?
Po długich namysłach i analizach stwierdzam, że po prostu człowiekiem. Tak, człowiekiem z tych człowieków, nie żadnych innych. Człowiekiem o wyraźnych cechach przysłowiowej kobiety. Zmiennej, nieprzewidywalnej, czasem niezrozumiałej, ciężkiej do zdefiniowania. Wysoko unoszącej się ponad chmurami, wrażliwej na piękno i drugiego człowieka, lecz z drugiej strony w sprawach trudnych, czy przyziemnych twardo stąpającej po ziemi. Z jednej strony ufna, łatwowierna, a niekiedy naiwna, a z drugiej silna, zdecydowana i nieugięta. Jednym słowem dwubiegunowa ;)

Z wykształcenia jestem pedagogiem, a konkretnie nauczycielem wychowania przedszkolnego, obecnie poszerzającym swoje zawodowe horyzonty o edukację wczesnoszkolną. Jako nauczyciel staram się przybliżyć swoim podopiecznym świat i ukazać jego piękno, lecz sama wiele się od nich uczę, bo:

„Gdy umrze w tobie dziecko, to umrze w tobie człowiek
i zginą wszelkie marzenia. Świat stanie się pustynią.”
                                                                  Phil Bosmans

Kocham muzykę i wszystko co z nią związane, gdyż „świat jest muzyką”. Jeśli chodzi o gatunki mój gust jest bliżej nieokreślony. Lubię muzykę klasyczną, instrumentalną,
ale także „taneczną”, a nawet elektroniczną. Najważniejsze by przekazywała emocje
i poruszał duszę.

Taniec jest ekspresją, w której lubię wyrażać siebie, najczęściej w swoich czterech ścianach. Przeżyłam wiele romansów z tańcem, zarówno towarzyskim, jak i akrobatycznym, czy rock’n’roll’em.

Fascynuje mnie również fotografia. Cenie ją za emocje, przeżycia, uczucia i piękno chwil, które uwiecznia.

Od czasu do czasu potrzebuje jednak zastrzyku adrenaliny, który daje mi szybka, samotna jazda samochodem. Najczęściej w godzinach późnowieczornych, gdy natężenie ruchu jest już niewielkie.


Magda


Napisz do Magdy - magda@kobietnik.pl
Teksty Magdy:
 -dla Kobietnika 
- recenzje na Innej Bajce 


Komentarze