O kaszy jaglanej, wrzątku i diecie dla zdrowia - Maja Sablewska inspiruje do zmian


Bardzo często bywa tak, że to właśnie wpływ jakichś osób, z którymi się spotykamy, czy też które podziwiamy sprawia, iż postanawiamy coś zmienić we własnym życiu. Nastolatki uwielbiają stylizować na swoich idoli, ubierać, czesać tak jak oni, z wiekiem nasza sympatia dla znanych osób przybiera inne wymiary, pogłębia się. Zwłaszcza gdy są one specjalistami w jakiejś dziedzinie. W listopadzie ubiegłego roku w wydawnictwie G+J ukazała się książka zatytułowana "10 sposobów na modę według Mai Sablewskiej", a miesiąc temu kolejna pozycja, tym razem dotycząca sposobu żywienia, wręcz można by powiedzieć - filozofii odżywiania. Maja Sablewska była menadżerką kilku znanych piosenkarek, w chwili obecnej jej główne zajęcie to doradca wizerunkowy, temu właśnie tematowi jest poświęcony cykl programów "Sablewskiej sposób na modę", który jesienią będzie można zobaczyć na antenie TVN Style. Zatem nie ma wątpliwości, że jest to osoba, która w kwestiach związanych z wyglądem ma wyrobione zdanie, potrafi też doradzić innym.
A zresztą mamy tu do czynienia ze swoistym dobrym wpływem, który się rozprzestrzenia. Jak wyznaje autorka, na jej drodze życiowej stanęli ludzie, dzięki którym zmieniła swoją dietę, życiową filozofię, inaczej spojrzała na kwestię zdrowia. Osoby te zajmują się opracowywaniem specjalistycznych ćwiczeń, gotują - nie tylko dla siebie, dobierają dietę, zajmują się medycyną estetyczną... Każda z nich jest bliżej przedstawiona w rozdziale "Kto cię wesprze - moi ludzie". Ale nie można zapomnieć o partnerze autorki - Wojciechu Mazolewskim, którego problemy zdrowotne skłoniły - za radą lekarza medycyny chińskiej - do zmiany diety. Wiedza tych ludzi i ich życzliwość miały wielki wpływ na decyzję o próbie żywienia się w zupełnie inny od dotychczasowego sposób.
Autorka barwnie opisuje swoje zmagania z niechcianymi kilogramami. Dodajmy - bardzo uciążliwe i mało efektywne. Ale do czasu! Właśnie - do chwili, gdy podjęła decyzję zmiany "białego na zielone". Ta prosta, choć enigmatyczna zasada jest bardzo łatwa do wyjaśnienia - "białe" to cukier, biała mąka, oczyszczony ryż, mleko i jego przetwory. "Zielone" to warzywa, najchętniej właśnie zielone. Dużą rolę odgrywają także tytułowe produkty - kasza jaglana (łatwa do przygotowania, oczyszcza, stymuluje trawienie) i wrzątek - autorka twierdzi, że działa on na nią jak napój energetyczny! Oczywiście to bardzo ogólnikowy zarys tej rewolucyjnej metody, która - jeśli spojrzymy na autorkę - daje naprawdę świetne rezultaty. Na dodatek - jak zapewnia Maja Sablewska - od kiedy stosuje się do tych zasad dietetycznych ma więcej energii, a poza tym takie żywienie zapobiega pojawieniu się poważnych chorób.
Na pewno nie jest łatwo zrezygnować całkowicie z mięsa, słodyczy, kawy, czarnej herbaty, alkoholu, owoców tropikalnych... Jednak jeśli na jednej szali położymy te wyrzeczenia, a na drugiej swoje zdrowie, to chyba wybór będzie łatwiejszy, a motywacja do wytrwania w postanowieniach większa.
By zainspirować, autorka podaje sporo propozycji zdrowych, energetycznych śniadań i urozmaiconych, smacznych obiadów. Do tego w książce znajdziemy mnóstwo fotografii, zatem lektura jest przyjemna - i warto mieć nadzieję - inspirująca. Bo - jak pisze Maja Sablewska: "Ten poradnik to moja recepta na zdrowy styl życia. Moje sposoby na to, by czuć się dobrze i dobrze wyglądać". Warto je zatem poznać, gdyż cele te są chyba nieobce żadnej kobiecie. I nie tylko;)

Polecam,
Katarzyna"Sposoby na modę i zdrowy styl życia według Mai Sablewskiej. Zamień białe na zielone"
Autor: Maja Sablewska
Wydawnictwo: G+J
Oprawa: twarda
Liczba stron: 168
Format: 14x21,5 cm
ISBN: 978-83-7778-202-6Komentarze