OCZYSZCZAJĄCA BOMBA WITAMINOWA !


Od kilku lat jestem wielką fanką ZIELONYCH SZEJKÓW. Nie ma NIC lepszego i bardziej zbawiennego dla naszego organizmu niż ta pyszna kolorowa mieszanka warzyw i owoców szczególnie z rana. To idealne śniadanie daje nam energię na cały dzień.  Po  2 miesiącach regularnego ( kilka razy w tygodniu) picia, jak ja to mówię "zielonej mocy", mój organizm zaczął się diametralnie zmieniać. Między innymi zaczęły mi rosnąć nowe włosy:) Co było z jednej strony śmieszne. Na początku się wkurzałam bo "sterczały" mi krótkie włosy i nie mogłam ich ujarzmić:) Ale to nic z radością jaka mnie ogarnęła, że mój organizm się odnawia!
Niektórzy wolą pić świeżo wyciskane soki, ja wolę i  osobiście polecam szejki. Do soków trzeba mieć bardzo porządną wyciskarkę, która niestety jest bardzo droga, aby z warzywa  czy z owoca wycisnąć wszystko, pozostawiając suche wióry. Natomiast do szejków tylko blender.
Bazą moich szejków, którą bardzo polecam, zawsze jest coś zielonego, np. garść szpinaku, jarmużu, pietruszka, szklanka wody i owoce np. banan, pokrojone jabłko, maliny, jeżyny, truskawki - w zależności na co jest sezon. W zimie zawsze trudniej o takie smakołyki, dlatego polecam jeść owoce i warzywa, które są sezonowe lub też w okresie letnim zamrozić troszkę owoców. Bardzo ważne dla naszego organizmu jest to, aby  spożywać jedzenie, które jest z kraju czy regionu, w którym mieszkamy. Więcej na ten temat pisałam tutaj:

http://aumjoga.blogspot.co.uk/2013/08/burak-zamiast-viagry.html

Picie szejków jest idealnym rozwiązaniem dla niektórych z nas i co najważniejsze dzieci (!), które nie przepadają za pewnymi warzywami . Zblendowane z owocami są słodkie, jeśli nie, to można delikatnie osłodzić łyżeczką koniecznie naturalnego miodu. W takim szejku może znaleźć się wszystko po troszeczku.


Zielone koktajle są ogromną bombą witaminowo-minerałową! Oczyszczają organizm z toksyn, poprawiają trawienie, niesamowicie dodają energii, pomagają pozbyć się kamieni nerkowych, wyszczuplają, skóra zaczyna "promieniować" zdrowiem i blaskiem!
Wiadomo, że nie da się zjeść naraz marchewki, jabłka, szpinaku, banana, truskawek itp., ale wypić w szejku można:)  Po zrobieniu zawsze wychodzi go o wiele więcej niż duża szklanka, dlatego najlepiej wlać do butelki i mamy pyszne i zdrowe śniadanie co najmniej na 3 dni!

Podpowiem Wam jeszcze coś. Jeśli lubimy wspomagać organizm dodatkowymi suplementami - ja np. pije żeń - szeń - polecam w płynie, gdyż organizm lepiej i szybciej przyswaja,  to do koktajlu genialne jest wlać kilka kropel. Zawsze to dodatkowe witaminy:)

Dbajmy o nasz cudowny i mądry organizm, jest to jedyne miejsce, w którym musimy żyć...

Nina
http://aumjoga.blogspot.co.uk/

Komentarze

Prześlij komentarz

Spam usuwamy, prosimy o komentarz na temat artykułu :)