"Uparte serce" Becky Wade - recenzja
Czy można żałować, iż kończy się trwający trzy miesiące remont domu? Wydaje się to być niemożliwe... A jednak tak właśnie się zdarzyło, choć kluczem do odpowiedzi są nie tyle same prace, które sprawiają przyjemność, ale osoba remontującego specjalisty. To nie tylko fachowiec, złota rączka, ale też przystojny, uroczy człowiek. Tyle że ten urok skrywa pod maską chłodu, unika wszelkich kontaktów z bliźnimi. Przyczyna tego stanu rzeczy jest bardzo bolesna - jest wdowcem, jego żona - osoba pogodna, radosna, religijna - zachorowała na raka, choroby nie udało się pokonać, a Matt nie pogodził się z tą stratą, oddalił się od bliskich, od przyjaciół, od Boga... Porzucił zajęcie, w którym sprawdzał się znakomicie i osiągał sukcesy - odszedł z drużyny hokejowej i zajął się remontowaniem domów. 

Nieco ponury, małomówny i unikający innych osób, Matt jednak przyciąga uwagę Kate, trzydziestojednoletniej wnuczki właścicielki Chapel Bluff - domu, który mężczyna pomaga odnowić. Kate uważa siebie za "zwykłą dziewczynę" - ani wyjątkowo, olśniewająco urodziwą, ani specjalnie utalentowaną. Dlatego też choć Matt zauroczył ją, stara się nie dać po sobie poznać, co dzieje się w jej sercu. Uznaje, że wystarczy jej rola przyjaciółki, ale też dochodzi do wniosku, że Bóg miał plan jeśli chodzi o ich spotkanie. Stawia sobie za cel wyciągniecie mężczyzny z tej bezpiecznej kryjówki, w której się zaszył - bo ani jego, ani jego bliskich ten stan rzeczy nie cieszy, ucieczka i odwrócenie się od całego świata nie jest wszak dobrym wyjściem... Własna ocena Kate to jedna sprawa, a to, jak widzi ją Matt - zupełnie inna - dziewczyna najpierw irytuje go próbami nawiązania rozmowy, ale z czasem mężczyzna odkrywa, że stała się dla niego bardzo bliska, szuka okazji do kontaktu, zaczyna mu na niej zależeć... 

Ale nie tylko tych dwoje bohaterów poznamy na stronach tej wciągającej książki - galeria opisanych przez Becky Wade postaci jest bardzo bogata i urozmaicona - babcia Kate, Beverly, jej przyjaciółki - Peg i Velma, starający się o względy tej ostatniej emerytowany policjant Morty, znawczyni antyków i specjalistka od ich wyceny energiczna Theresa i jej rodzina, współpracownicy Matta, a wśród nich Tyler, przystojny i wygadany mężczyzna, który ma także poważne zamiary względem Kate - na blisko czterystu stronach książki będziemy towarzyszyć im w radosnych i trudnych chwilach, będą okazje do śmiechu, bo i takie zdarzenia się pojawią, ale wiele chwil wprowadzi nas w nastrój refleksyjny, wzruszy. 

Przesłanie tej lektury jest krzepiące, a choć problemy i smutki nie znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, to widać wyraźnie, że Boże plany - czasem nieprzeniknione dla ludzi - okazują się być tym, co daje szczęście, prostuje wszelkie zawiłości losu. Romantyczna historia z zabawnymi akcentami - to książka, którą bez wahania polecam!

Katarzyna 


"Uparte serce"
Autor: Becky Wade
Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech
Oprawa: miękka
Liczba stron: 384
Format: 13,8 x 21 cm
ISBN: 978-83-7516-639-2
Komentarze