Oszczędzanie - działanie zawsze aktualne!


Temat wielu osobom wydaje się bardzo odległy, niestety - nierzadko okazuje się, że tylko na pozór... Często słyszymy o różnych przedsięwzięciach mających na celu sprawdzenie stanu naszego zdrowia. Otrzymujemy zaproszenie na badania profilaktyczne, takie akcje są popularyzowane na portalach społecznościowych i chętnie je udostępniamy. Gorzej bywa z realizacją... Przyznajmy - ile razy pomyślałyśmy widząc jakąś informację o badaniach, że "trzeba by się wybrać/zapisać" - a ile razy rzeczywiście udałyśmy się na takie badania? Ba, zdarza nam się też lekceważyć objawy, "leczyć się" konsultując jedynie z wyszukiwarką internetową...

Październik to miesiąc oszczędzania - wiele osób pamięta przeróżne szkolne akcje popularyzujące to hasło. Warto oszczędzać, by móc spełnić swoje marzenia, zmienić wystrój mieszkania, wyjechać na wymarzoną wycieczkę, zebrać pieniądze na nowe auto. Dobrze jest właściwie gospodarować czasem, "oszczędzać" go - nie trwonić na błahostki, przeznaczać na sprawy ważne, na budowanie relacji z najblższymi, pielęgnowanie swoich pasji. I wreszcie - oszczędźmy sobie niemiłych chwil, cierpienia, bólu. Bagatelizujemy objawy, kontrolne badania odkładamy na kolejny rok, a efekty tego mogą być różne... Choroba statystycznie może dotknąć każdego i nasze oszczędzanie finansowe może się minąć z celem, bo nie będzie czasu, by się nacieszyć tym, co osiągnęliśmy... 


I jeszcze - moblizujący limeryk - oby w Waszym otoczeniu znalazł się taki "mąż", no i oczywiście sami zachęcajcie innych do badań. I świećcie przykładem!


Pewna pani z okolic Iławy
Zawsze miała ważniejsze sprawy,
Na lekarzy czasu nie miała,
Objawy bagatelizowała,

Na szczęście mąż namówił ją do poprawy!


"Czy wiesz, że wielu ludzi bagatelizuje poważne problemy zdrowotne łykając tabletki? Może sam/a do nich należysz? Popatrz inaczej. Robiąc badania teraz możesz oszczędzić czas i pieniądze, które poświęcisz na długie, czasem bezskuteczne terapie. To co dasz swojemu ciału teraz, ono odda Ci w dalszych latach życia.

Mam nadzieję, że akcja sprawi, że potwór ze strzykawką okaże się nie taki straszny. A kto ma w tym mieć udział? Wy, blogerzy! Ludzie ratujący życie - to brzmi dumniej niż BLOGER!"

 Zasady udziału w akcji:
- Każdy wybrany bloger typuje kolejne blogi (co najmniej dwa), na których umieszczany jest obrazek z opisem - Biorę udział w akcji "Profilaktyka to nie inna galaktyka, ta pierwsza dostępna jest dla każdego"
- Każdy ma za zadanie napisanie wpisu zachęcającego do regularnych badań, kobiet cytologii i usg, mammografii, w razie dolegliwości i innych badań. Wpis może mieć dowolne formy (wiersz, esej, opowiadanie, kazanie, piosenka itd) byle dawał skutek :-) Jego temat może być mylący - oby czytelnicy z ciekawości wchodzili czytać.
- Na końcu wpisu wklejamy niniejszy tekst. W dowolnym miejscu bloga oraz we wpisie biorącym udział w akcji, na samym dole, umieszczamy ściągnięty lub jako url obrazek akcji. Blogosfera to ogromna strefa, wiele blogów ma tysiące wejść.

Wpis nie na temat? A jakie to ma znaczenie? Dziś jesteś - jutro nie!

Do udziału w akcji zachęciła mnie Gosia z bloga Mama Rekomenduje.

Do udziału w akcji zapraszam:Po czym należy w komentarzu na wybranym blogu poinformować zaproszonych.
(Autor zdjęcia - Wojciech Otłowski, http://www.wojciech-otlowski.pl/)

Komentarze