Płeć piękna świętuje - a my doradzamy w kwestiach prezentowych;)

Niegdyś było niezwykle „tradycyjnie”, bo co roku to samo;) – goździki i rajstopy królowały w zestawie prezentów z okazji marcowego święta. Nie da się ukryć, że te żelazne pozycje (zwłaszcza tekstylne) były przyjmowane z radością, wszak przejściowe problemy z zaopatrzeniem nie mijały przez lata… A praktyczny prezent był miłym akcentem, bo po dniu w zakładzie pracy czekały jeszcze obowiązki domowe i często świętowanie do tych upominków się ograniczało.

Dziś nabycie czegokolwiek nie jest problemem, co też nie jest zbyt komfortową sytuacją dla darczyńcy. Co wybrać? Co ucieszy bliską sercu osobę? Kluczem do udanego prezentu jest nasze poświęcenie czasu – by wybrać coś trafnego, poszukać, sprawdzić, pomyśleć, co uraduje, co jest potrzebne, co tafia w gust. Dobrze jest też ofiarować trochę czasu;) Nierzadko jest tak, że mimo wykonywania pracy zawodowej, domowe obowiązki w większym stopniu obciążają kobiety… „Żona wie, gdzie co leży, zrobi szybciej, lepiej, ja się na tym nie znam…” – takie argumenty podają panowie, bo – przyznajmy szczerze – wygodnie im być tymi „laikami” w kwestiach domowych!

Nasza propozycja prezentów z okazji Dnia Kobiet to taki „pakiecik” – lektura oraz czas na nią! Zatem panowie nabywają ciekawą pozycję, zakasują rękawy i biorą sprawy w swoje ręce! A pani cieszą się z prezentu i przedsiębiorczego partnera, który rośnie w ich oczach – zatem: same plusy!:)

A co ciekawego chcemy polecić? Pewnie nieraz słyszeliśmy dewizę, iż za sukcesem każdego mężczyzny stoi mądra kobieta. Dodać trzeba, że nie tylko partnerki są tymi osobami wspierającymi. O powodzeniu wielu przedsięwzięć decyduje to, jak mężczyzna został wychowany, co wyniósł z domu: wpływ mam i babć jest niebagatelny! Taką niezwykłą babcię mamy okazję poznać dzięki lekturze autorstwa Daphne Barak „Mama Sarah Obama. Nasze marzenia i korzenie”. Babcia pierwszego czarnoskórego prezydenta Stanów Zjednoczonych opowiada o trudnych doświadczeniach z przeszłości, o swoich marzeniach, o wyjątkowych osobach, które poznała i oczywiście o swym wnuku: „To autobiografia osoby, która w szczególny sposób wiąże się z jednym z najbardziej niezwykłych wydarzeń naszych czasów. Historia kobiety marzącej o zdobyciu wykształcenia, co jednak nie zostało jej dane. Zadbała zatem, by to syn zrealizował jej marzenie. Zwieńczeniem tych pragnień stała się jednak dopiero kariera jej wnuka.”

Temat uczuć, związków partnerskich (łączących osoby różniące się dość znacznie wiekiem) z brawurą „Wnuczkożonkę” dla fanek długich podróży samochodowych: „Książkę czyta się jednym tchem. Autorka nie oszczędza nikogo, ale proponuje także łatwe wyjścia z trudnych sytuacji, które zdarzają się w każdej relacji męsko-damskiej. Jednak przede wszystkim sugeruje, że czujność w każdym związku jest nie do przecenienia.”
porusza Hanna Bakuła. Kto czytał jej felietony, ten zna cięty dowcip autorki, niezwykle trafne obserwacje i wnikliwe uwagi odnośnie postępowania bliźnich. Polecamy zatem ten audiobook!

Jeśli pragniemy poznać sekrety mężczyzn i dowiedzieć się, jak zdobyć tego wybranka bez wad i jak dbać o nasz związek, sięgnijmy po „Faceta idealnego”. Matthew Hussey pomoże nam wniknąć w męską psychikę, zrozumieć, co robimy „nie tak” i jak to zmienić: „Matthew wyjawia sekrety udanych randek i uczy, jak poznawać mężczyzn i jak stworzyć wspaniały, trwały związek. Obala mity na temat tego, czego pragną mężczyźni, a czego wręcz się boją, i tłumaczy, w jaki sposób kobiety mogą przejąć kontrolę nad sytuacją. Daje narzędzia niezbędne, by wyjść do świata i stworzyć fascynujące życie uczuciowe.”

Sekrety z przeszłości rzutujące na losy bohaterów, wielkie uczucie i gorycz bycia porzuconą, odradzająca się miłość, emocje, meandry fabuły – to wszystko znajdziecie w pasjonującej powieści Samanthy Young „Ostatnia szansa”. Czy Marco, który niegdyś tak zawiódł Hannah, zmienił się? Czy ponowne spotkanie to uśmiech losu czy też przekleństwo? „Young kunsztownie plecie fabułę, wypełniając ją momentami chwytającymi za serce i gorącymi łóżkowymi scenami, od których aż skrzy się w powieści…” (Book Mood Reviews)

Zachęcamy już dziś do pomyślenia o propozycjach Burda Książki!


A wszystkim Paniom życzymy spełnienia marzeń, powodzenia w realizacji planów, uśmiechu na co dzień i mnóstwo czasu na przyjemności – w tym oczywiście na lekturę!


Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem Burda Książki.

Wszystkie cytaty w tekście pochodzą ze strony ww. wydawnictwa. Zdjęcie główne pochodzi ze strony pixabay.

Komentarze