"100 wyzwań na 365 dni, czyli jak odkryć siebie na nowo?" - inspiracje na lato i na lata

 

Lato i urlop to ulubiony czas - zaraz po pierwszym stycznia rzecz jasna, gdy to wcielamy w czyn noworoczne postanowienia - by coś zmienić w życiu: zacząć zdrowo się odżywiać, być bardziej aktywnym, zdrowiej żyć. Zresztą czas na zmiany jest zawsze: wiosną natchnie nas do tego budząca się przyroda, jesienią - powrót do szkoły, pracy. Dlatego nie czekając na specjalne okazje, zróbmy małą rewolucję w codzienności!

Wsparciem i inspiracją będzie nowa pozycja Wydawnictwa Zielona Litera "100 wyzwań na 365 dni, czyli jak odkryć siebie na nowo?", książka-poradnik, nietuzinkowe vademecum, zachwycająca publikacja zachęcająca do zrobienia pierwszego kroku, a potem następnego i kolejnych  - tak, aby nasza codzienna egzystencja stała się lepsza, radośniejsza, by poczuć się osobą spełnioną, zyskać spokój i zdrowe relacje. 

Do takich działań zachęcają nas nawet reklamy, coraz większą popularność zyskują produkty wytwarzane w duchu Fairtrade, ekologiczne, powstałe z recyklingu. Taką dbałość o nasze środowisko znaleźć można także w publikacji autorstwa Sabine Hausmann, ale - choć to oczywiście niezwykle ważna sprawa - jest to zaledwie jedna z mnóstwa kwestii przywołanych w tej książce. Zdrowe relacje z bliskimi, rozsądek w korzystaniu z urządzeń elektronicznych, rady dotyczące sposobu odżywiania, patenty na uporządkowanie naszego otoczenia, walka z uzależnieniami, wyrobienie w sobie dobrych nawyków, odkrywanie nowych pasji, zastanowienie nad swoimi emocjami, praca nad formą... - wymieniać można by jeszcze długo, bo tytuł jest adekwatny do zawartości: zajdziemy tu sto wyzwań dotyczących wszelkich dziedzin i aspektów naszego życia. 

Dopracowana pod każdym względem publikacja zachęca samą formą. Miękka okładka sprawia, że łatwiej zmieścić ją w torebce, podręcznym bagażu i studiować w wolnych chwilach, nabierając ochoty na podjęcie się kolejnych wyzwań. Przeglądając ją - zerkając na zdjęcia poniżej, czy też zaglądając na stronę wydawnictwa, gdzie sporo ich znajdziecie - z pewnością przyznacie, że i wnętrze jest wyjątkowo intrygujące. Stworzony na wzór bullet journala poradnik pozwala nam dokumentować nasze osiągnięcia. Piękne zdjęcia i motywujące hasła przykuwają uwagę, a każde z zadań opatrzono komentarzem, tak by i realizacja była bezproblemowa, ale i by zrozumieć, jakie znaczenie dana zmiana wniesie w nasze życie.

To książka dla szerokiego grona odbiorców: zainteresowani naukowym podłożem zmian, których dokonujemy w naszym życiu, znajdą we wstępie zarys tych zagadnień. Początkujący i ci charakteryzujący się słomianym zapałem, nabiorą pewności siebie i ochoty do zmian, gdy uda im się zrealizować jednodniowe cele, zaawansowani - czy też zdeterminowani, by zmiany był spektakularne - znajdą szeroki wachlarz długoterminowych propozycji: zadań na tydzień, miesiąc, rok. Co więcej - zaproponowane zadania są możliwe do wykonania, nie potrzeba żadnych dodatkowych środków finansowych, by je wcielać w życie, wystarczą: czas, nasze chęci i motywacja. Niech więc jej nam nie zabraknie, bo obiecane efekty są warte tego, by podjąć wysiłek przeprowadzenia zmian!

Polecam

Katarzyna

  

 "100 wyzwań na 365 dni, czyli jak odkryć siebie na nowo?"

Autorka: Sabine Hausmann

Wydawnictwo: Zielona Litera

L iczba stron: 272
Format: 160 x 210 mm
Oprawa: broszura ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-8065-442-6
 
 
 

Komentarze

Prześlij komentarz

Spam usuwamy, prosimy o komentarz na temat artykułu :)