Kalymnos - mekka wspinaczy i raj dla szukających spokoju.Kalymnos to grecka wyspa należąca do archipelagu Dodekanezu, na którą można popłynąć promem z Kos. Jest mniej, od swojej popularnej sąsiadki rozwinięta turystycznie ale za to bardziej górzysta, dzika i spokojna. Masowa turystyka raczej jej nie dotyka, za to bardzo chętnie odwiedzają ją wspinacze, dla których natura przygotowała tutaj setki dróg wspinaczkowych o różnych ekspozycjach, ze wspniałymi przewieszeniami i naciekami skalnymi. Co roku organizowane są tu międzynarodowe zawody wspinaczkowe. Kalymnos zachwyca widokami - zobaczcie, co udało nam się zwiedzić w zaledwie jeden dzień.

Wpływamy do portu - wita nas stolica Kalymnos - Pothia.

Port usytuowany jest w naturalnej, szerokiej zatoce, którą okalają jałowe szczyty gór.Ścisła zabudowa przyprawia o oczopląs - domy są zadbane i kolorowe.Spiżowe pomniki to drogowskazy dla rybaków i marynarzy.W taki upał każdy chętnie dałby nura.


Przed słońcem południa można schronić się w zacienione uliczki.


Lub w tawernie nad brzegiem morza skosztować miejscowych specjałów.


Chyba trafiliśmy na sjestę - obiad musi poczekać.


Spacer po porcie kończymy na głównym placu miasta i jedziemy wgłąb wyspy.


W Mirties wita nas widok na wyspę w kształcie wulkanu.Wyspa nazywa się Telendos.Dla takiego widoku warto było wspinać się w upale pod górę.

Błękit wody pięknie współgra z beżowym odcieniem skał.


Mirties to słynna mekka wspinaczy.


Nic dziwnego -  wydaje się, że skały spadają nam tu na głowę.


Po zejściu do miasteczka zasłużony odpoczynek.


Wracamy do portu, czas wracać na Kos.


To był dzień pełen cudownych widoków.Do zobaczenia.Kobieta z Magdalii
Komentarze