"Willow" - recenzja
Kolejna saga autorstwa Virginii C. Andrews zapewne powtórzy sukces poprzedniej. Losy czworga rodzeństwa zamkniętego przez bogobojną babkę na strychu dla wielu czytelniczek stała się pozycją kultową i z niecierpliwością czekały one na kolejne tomy tej opowieści. Zdaje się wydanie ostatniej części przeciągało się, zatem czytelnicze oczekiwania były rozpalone do granic wytrzymałości;)

Podobnie jak w przypadku historii zapoczątkowanej przez "Kwiaty na poddaszu", teraz też wierni fani twórczości pisarki będą mieli okazję poznać kilka pokoleń rodziny De Beers, wielu jej członków, rozmaite powiązania. Kolejne tomy przenoszą nacisk z tytułowej postaci pierwszego tomu na jej córkę, potem mamy okazję zetknąć się z wspomnieniami ojca Willow Claude'a.

Jeśli jesteście wielbicielami twórczości Virginii C. Andrews, to ta książka zapoczątkowująca nową serię, na pewno Was nie zawiedzie. Znajdziecie tu poplątane rodzinne relacje, wątek romansowy, szczegółowe opisy wnętrz, strojów, posiłków... Jeśli dodamy do tego fakt, iż gros wydarzeń dzieje się w ociekającym luksusem miejscu - w Palm Beach, gdzie problemem bywa niesatysfakcjonujący wybór zakąsek czy win w restauracji, w której ktoś postanowił zjeść posiłek, to możemy sobie wyobrazić tematy, styl, formę tej pozycji. 

Choć jest dość opasła, to jej akcja to zaledwie nieco ponad dwa tygodnie. Ale dzieje się sporo - Willow dowiaduje się o złym stanie zdrowia ojca. Studentka jak najprędzej wraca do domu, a właściwie - jak najszybciej próbuje dotrzeć do szpitala. "Spóźnia się" raptem o dwadzieścia minut... Lecz zmarły ojciec przekazuje jej jeszcze wiele wiadomości, rad, wskazówek - u prawnika zdeponował list, który wyjaśnia pewną tajemnicę z przeszłości... 

Rodzinny sekret sprawia, że Willow postanawia na razie nie kontynuować studiów, wyjeżdża na Florydę, by skonfrontować to, co wyczytała w papierach ojca z rzeczywistością. Wpada w świat bardzo odległy od jej codzienności, spotyka ludzi o zupełnie odmiennych priorytetach. Niedawno porzucona przez chłopaka odnajduje w nowo poznanym prawniku bratnią duszę i obiekt gorących uczuć... 

Wprawdzie nawet oceny fanów odnośnie tej pozycji są różne - bo od zachwytu do wielkiego rozczarowania, to niewykluczone, że wielbicielom takich klimatów przypadnie ona do gustu. 

Katarzyna


"Willow"
Autor: Virginia C. Andrews
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Oprawa: miękka
Liczba stron: 464
Format: 12,5x18,7 cm
ISBN: 978-83-8097-032-8Komentarze